Надмірна вага у собак та котів

Чому тварини набирають вагу. Як визначити, що домашній улюбленець давно подолав планку нормальної ваги. Що пропонується для вихованців зі значною вагою
Надмірна вага у собак та котів

Зайва маса тіла домашнього вихованця призводить до проблем із внутрішніми органами. Собака або кіт стають лінивими, мало переміщаються, віддаючи перевагу лежачому способу життя. Декому навіть складно перевернутися на спину, щоб погладили по пузику.

Чому тварини набирають вагу

Зазначимо кілька причин «збільшення у розмірах» чотирилапого улюбленця.

- Домашня тварина просить смакота у кожного, хто з'являється на кухні. Нестримне обожнювання вихованця не має меж, тому досить швидко улюбленець (улюблениця) починають набувати шикарних форм.

- Тварину прооперували та видалили органи, які відповідають за відтворення потомства. Це призводить до значного зменшення рухливості у собаки чи кішки. Якщо продовжувати давати колишній корм, відбудеться поступове накопичення жирової тканини. Створіть відповідне харчування.

- Вихованці, у яких відбулися незворотні зміни в обміні речовин, зник баланс у концентрації гормонів. Таким вихованцям не підійде перший корм - їм потрібне особливе харчування з розрахунком калорій. При цьому воно має бути повноцінним. Тільки продукція відомих виробників (таких як Morando та інші) здатна врахувати потреби різних груп тварин, пропонуючи кращі рішення для їх раціону.

- Вроджена схильність. Є породи собак/кішок, які спочатку, як то кажуть, «у тілі». Або таких, які досить ліниві, щоб вкотре підстрибнути, пробігтися по кімнаті.

- Настала старість. Після 8-10 років життя домашній улюбленець хочеться регулярно лежати на теплому і м'якому місці, довше спати. Зниження фізичної активності призводить до того, що енергію від травлення їжі нікуди використовувати. Ось і виходить, що животик росте, в контурі спинки з'являються розпливчасті лінії, а лапкам все частіше хочеться відпочити.

- Збільшений розмір порції. Правильно підібравши корм, вам не потрібно самостійно змінювати кількість їжі, що видається. Все вже прораховано з такою умовою, щоб заповнювати життєві потреби кішки (собаки).

Як визначити, що домашній улюбленець давно подолав планку нормальної ваги

Це визначається візуально та тактильно.

  • Кіт, пес після короткої пробіжки починають прискорено дихати, серце відчайдушно б'ється, тому вони змушені лягти, щоб відновити нормальний стан.
  • При погладжуванні відчувається значна м'якість тіла: ребра слабо прощупуються, верхніх частинах лап і спини з'являються жирові валики.
  • Живіт відвисає донизу. Якщо це малопомітно під довгою шерстю, то добре видно, коли чотирилапий улюбленець лягає на бік.
  • За м'ячиком, що котиться, мишкою вихованець стежить тільки головою. А лапи піднімає, якщо іграшка знаходиться на відстані витягнутої лапи. Віддає перевагу потроху грати лежачи або взагалі не реагує на розвагу.
  • Виникає дисфункція системи виділення, що виражається в запорах.
  • У молодому віці втрачається інтерес до осіб протилежної статі.

Симптоми виражені досить явно, щоби не звернути на них увагу. Радіти супер-апетиту улюбленця не треба: це призводить до безлічі проблем, перерахованих у наступному підрозділі.

Небезпека переїдання реальна

Пестити вихованців можна, але знайте міру. Зайва маса тіла призводить до ослаблення кісток, складності з диханням, збільшення глюкози в крові, перебоїв у роботі серцевої системи.

Страждає імунітет, межі працюють органи травної системи, виникають складнощі в період виношування потомства.

Чи потрібно піддавати домашню тварину таким випробуванням, адже вона не розуміє наслідків переїдання? Вам доведеться звертатися до ветеринара, робити кілька аналізів, терпіти невдоволення кішки (собаки), яка звикла їсти багато і часто.

Що пропонується для вихованців зі значною вагою

Ожирінням називається надлишок маси тіла від 40% і більше. Якщо тварина цілком здорова, достатньо знизити обсяг порції і збільшити час прогулянки.

Корм для схуднення додасть до раціону клітковину і знизить відсоток жирності в кормі. Порція залишається тією ж, проте жиру потраплятиме в організм менше. Клітковина створить відчуття ситості без переїдання. Підтримка такої дієти протягом 1-2 місяців допоможе досягти хороших результатів.

Зіткнувшись із проблемою надмірної ваги у вихованця, не опускайте руки. Скористайтеся порадами, які ми надали в цій статті. Продукція компанії Morando допоможе налагодити правильне харчування, поверне домашній тварині рухливість та радість існування!