Як годувати кошеня

До 3-х місяців шлунок підростаючого кошеня може перетравлювати готову їжу, що випускається виробниками. У цей період кошеня вже отримала початковий імунітет, а його організм готовий до нових варіантів їжі. Важливо, щоб власник тварини розумів, що кошеня потрібен певний корм, адже він активно зростає та витрачає значну кількість енергії
Як годувати кошеня

Котячий малюк у їжі нагадує дитину. До 10 днів у нього можуть бути закриті очі, тому знаходиться біля мами, щоб відчувати запах молока.

У перший тиждень після появи на світ кошеня їсть до 12 разів на добу. До місяця життя достатньо 7-8 разів, а до двох місяців – 5-7 разів. Енергійні малюки у віці 1-12,5 місяців починають крутитися біля маминої миски з їжею. Якщо кішку годують паштетом, кошеня зручно злизувати з тарілки залишки вологої їжі. Коли мама харчується сухим продуктом, її діти намагаються облизати гранульовані кульки, поступово розпізнаючи смак нової їжі.

Ростемо, дорослішаємо, міняємо їжу

До 3-х місяців шлунок підростаючого кошеня може перетравлювати готову їжу, що випускається виробниками. У цей період кошеня вже отримала початковий імунітет, а його організм готовий до нових варіантів їжі.

Важливо, щоб власник тварини розумів, що кошеня потрібен певний корм, адже він активно зростає та витрачає значну кількість енергії в іграх та при обстеженні навколишнього світу. Якщо за тиждень після народження він важить 100-200г, то після закінчення першого року життя збільшує масу тіла до 3-4 кг.

Яким випускають корм для кошенят

Нижче перерахуємо важливі принципи, яких потрібно дотримуватися під час годування дітей.

 • Свіжість їжі

  Ніжні шлунки кошенят здатні сприймати їжу, яка не обвітрилася. Якщо ви поклали трохи більшу порцію паштету або ароматних шматочків у желе, не тримайте залишки до наступної їжі після того, як малюк наситився і відійшов від миски.

 • Термічний показник

  Котячим діткам протипоказана холодна їжа. Тим, хто годує чи підгодовує тварину власноруч приготованою їжею, яка протягом дня стоїть у холодильнику, треба завжди гріти чергову порцію харчування. Аналогічно не можна давати гарячу їжу.

 • Відповідність віку

  Привчайте до нового раціону поступово. Спочатку нехай малюк лизне трохи корми і відчує інший смак. Подивіться, чи немає алергічних реакцій за годину-дві. Якщо все добре, наступного разу дайте їжі трохи більше. Повний переведення на новий смак корму – протягом 1,5-2 тижнів. Кожні 12-15 тижнів переглядайте асортименти їжі, щоб вона підходила під вік вихованців.

 • Збалансованість

  Білкова їжа має бути представлена м'ясом чи рибою, загальний вміст у продукті становить 45-50%. Важливо дотримуватись мінерало-вітамінного складу, рекомендований розробниками харчування для домашніх улюбленців. У готових кормах цей фактор уже враховано. На кожній упаковці з котячою їжею перераховуються основні компоненти в порядку зменшення їх концентрації.

 • Наявність води у вільному доступі

  Наповнюйте посудину свіжою водою двічі на день. Маля завжди запиватиме їжу, щоб легше проковтнути. Також йому дуже потрібна вода через підвищену фізичну активність.

 • Вибираємо, який купити корм для кошеня

  3-місячним кошенятам переважно давати консерви. Вони ще не освоїли повноцінний жувальний рефлекс, тому давитимуться шматочками твердої їжі. До того ж, може виникнути здуття живота через неокрепшего ШКТ.

Починаючи з півроку, дозволяється переходити на сухий корм. Зуби вихованця вже досить розвинені, тому йому корисно жувати тверді шматочки. Слизова шлунка сформувалася остаточно. У перші дні розмочуйте шматочки в рідині (вода, розведене молоко, бульйон), привчаючи малюка не заковтувати, а подрібнювати їжу, що потрапила в рот.

Вибираючи корм, звертайте увагу на наявність таурину. Він знаходиться в білковому середовищі і дуже корисний для очей. Тварині, яка на волі веде нічне полювання за мишами, дуже важливо добре бачити в темряві.

Не змушуйте кошеня їсти те, що йому не подобається. Лінійка смакових рішень допоможе знайти найсмачніший і найулюбленіший склад. Довіряйте італійському бренду Morando, який знає про корми для домашніх тварин!