Котячий малюк у їжі нагадує дитину. До 10 днів у нього можуть бути закриті очі, тому знаходиться біля мами, щоб відчувати запах молока.
У перший тиждень після появи на світ кошеня їсть до 12 разів на добу. До місяця життя достатньо 7-8 разів, а до двох місяців – 5-7 разів. Енергійні малюки у віці 1-12,5 місяців починають крутитися біля маминої миски з їжею. Якщо кішку годують паштетом, кошеня зручно злизувати з тарілки залишки вологої їжі. Коли мама харчується сухим продуктом, її діти намагаються облизати гранульовані кульки, поступово розпізнаючи смак нової їжі.
Ростемо, дорослішаємо, міняємо їжу
До 3-х місяців шлунок підростаючого кошеня може перетравлювати готову їжу, що випускається виробниками. У цей період кошеня вже отримала початковий імунітет, а його організм готовий до нових варіантів їжі.
Важливо, щоб власник тварини розумів, що кошеня потрібен певний корм, адже він активно зростає та витрачає значну кількість енергії в іграх та при обстеженні навколишнього світу. Якщо за тиждень після народження він важить 100-200г, то після закінчення першого року життя збільшує масу тіла до 3-4 кг.
Яким випускають корм для кошенят
Нижче перерахуємо важливі принципи, яких потрібно дотримуватися під час годування дітей.
- Свіжість їжі
Ніжні шлунки кошенят здатні сприймати їжу, яка не обвітрилася. Якщо ви поклали трохи більшу порцію паштету або ароматних шматочків у желе, не тримайте залишки до наступної їжі після того, як малюк наситився і відійшов від миски.
- Термічний показник
Котячим діткам протипоказана холодна їжа. Тим, хто годує чи підгодовує тварину власноруч приготованою їжею, яка протягом дня стоїть у холодильнику, треба завжди гріти чергову порцію харчування. Аналогічно не можна давати гарячу їжу.
- Відповідність віку
Привчайте до нового раціону поступово. Спочатку нехай малюк лизне трохи корми і відчує інший смак. Подивіться, чи немає алергічних реакцій за годину-дві. Якщо все добре, наступного разу дайте їжі трохи більше. Повний переведення на новий смак корму – протягом 1,5-2 тижнів. Кожні 12-15 тижнів переглядайте асортименти їжі, щоб вона підходила під вік вихованців.
- Збалансованість
Білкова їжа має бути представлена м'ясом чи рибою, загальний вміст у продукті становить 45-50%. Важливо дотримуватись мінерало-вітамінного складу, рекомендований розробниками харчування для домашніх улюбленців. У готових кормах цей фактор уже враховано. На кожній упаковці з котячою їжею перераховуються основні компоненти в порядку зменшення їх концентрації.
- Наявність води у вільному доступі
Наповнюйте посудину свіжою водою двічі на день. Маля завжди запиватиме їжу, щоб легше проковтнути. Також йому дуже потрібна вода через підвищену фізичну активність.
- Вибираємо, який купити корм для кошеня
3-місячним кошенятам переважно давати консерви. Вони ще не освоїли повноцінний жувальний рефлекс, тому давитимуться шматочками твердої їжі. До того ж, може виникнути здуття живота через неокрепшего ШКТ.
Починаючи з півроку, дозволяється переходити на сухий корм. Зуби вихованця вже досить розвинені, тому йому корисно жувати тверді шматочки. Слизова шлунка сформувалася остаточно. У перші дні розмочуйте шматочки в рідині (вода, розведене молоко, бульйон), привчаючи малюка не заковтувати, а подрібнювати їжу, що потрапила в рот.
Вибираючи корм, звертайте увагу на наявність таурину. Він знаходиться в білковому середовищі і дуже корисний для очей. Тварині, яка на волі веде нічне полювання за мишами, дуже важливо добре бачити в темряві.
Не змушуйте кошеня їсти те, що йому не подобається. Лінійка смакових рішень допоможе знайти найсмачніший і найулюбленіший склад. Довіряйте італійському бренду Morando, який знає про корми для домашніх тварин!