Чому випадає шерсть у собаки

Чому випадає шерсть у собаки

Шерсть у собаки - це не лише її прикраса, а й своєрідний індикатор її здоров'я. Багато собачників стикаються з проблемою постійного випадання шерсті у вихованців. Цей процес може бути викликаний різними факторами, від природного линяння до серйозних захворювань. Давайте розглянемо, чому собаки втрачають шерсть і як можна впоратися із цією проблемою.

 

1. Природний цикл линяння

Важливо розуміти, що для більшості порід собак цикл линяння - природний процес, у ході якого стара шерсть виштовхується новою. Зазвичай цей процес відбувається двічі на рік, навесні та восени. У цей час собака може втратити велику кількість шерсті, що може лякати власників. Однак це є нормальним фізіологічним процесом і не потребує особливих заходів.

 

2. Стрес

Собаки, як і люди, можуть відчувати стрес і тривожність. Це може бути викликано різними факторами, такими як зміни у навколишньому середовищі, переїзд, розлука з власником чи іншими собаками, відвідуванням ветеринару. Стрес може призвести до посилення линяння та тимчасового випадання шесті.

 

3. Порушення гормонального балансу

Порушення гормонального балансу, такі як гіпотиреоз або гіперадренокортицизм, можуть впливати на стан шерсті собаки. Ці захворювання часто супроводжуються випаданням та зміною текстури шерсті.

 

4. Алергії та шкірні захворювання

Алергії на певні види білка та інгредієнти корму, пил, пліснява або блохи можуть призвести до сверблячки та подразнення шкіри у собаки, що в свою чергу може спричинити випадання шерсті. Також шкірні захворювання, такі як дерматит або грибкові інфекції, можуть бути причиною проблем із шерстю.

 

5. Неправильне харчування

Харчування відіграє ключову роль у здоров'ї шерсті у собаки. Нестача певних вітамінів та мінералів, таких як цинк, залізо, вітаміни A та E, може призвести до послаблення шерсті та її випадання. Раціон собаки повинен бути збалансованим і містити всі необхідні поживні речовини для підтримки здоров'я шерсті.

 

Профілактика та догляд

Щоб мінімізувати випадання шерсті у вашого собаки, слід дотримуватись наступних заходів:

  • Догляд за шерстю: Регулярне розчісування допоможе видалити стару шерсть та стимулювати зростання нової;

  • Регулярні візити до ветеринара: Відвідування ветеринара допоможе вчасно виявити будь-які захворювання чи проблеми зі здоров'ям вашого собаки;

  • Мінімізація стресу: Постарайтеся уникати ситуацій, які можуть викликати стрес у вашого собаки, та надайте їй спокійне та безпечне оточення;

  • Харчування: Переконайтеся, що раціон вашого собаки збалансований та містить усі необхідні поживні речовини. Відмінним вибором будуть корми Miocane з лінійки Sensitive Monoprotein, які мають низку корисних властивостей:

1) Вони виготовлені лише з одного виду тваринного білка, що мінімізує виникнення алергії.

2) Корми Miocane містять мінерал Цеоліт - абсорбер, який поглинає та виводить з організму шкідливі речовини.

3) До складу кормів входить комплекс вітамінів A, D, E, B та Омега-3 жирні кислоти, які надають позитивний вплив на здоров'я шкіри та шерсті – знижують ймовірність виникнення дерматитів.

 

 

Обрати відповідний корм Miocane Sensitive Monoprotein