Все, що потрібно знати про стерилізацію кішки

Якщо під час огляду ветеринар каже, що варто провести стерилізацію вашої кішки, але ви мало обізнані з цього питання, значить дана стаття для вас. Що таке стерилізація та як вона впливає на стан, розвиток тварини? Про це далі.
Все, що потрібно знати про стерилізацію кішки

Фахівці області сучасної ветеринарії стверджують, що статеве дозрівання у котів настає у віці 7 місяців. Є окремі особини, у яких ці зміни в організмі відбуваються раніше. Дуже важливо провести стерилізацію до настання початкових ознак біологічних змін.

Статеві гормони, естрогени, виділяючись при статевому дозріванні, призводять до змін у поведінці кішки. З часом в організмі починає вироблятися прогестерон і вона знову стає спокійною, як і раніше. Існує навіть назва цього періоду, кажуть, що кішка «порожніє». Але важливо пам'ятати, що цей стан негативно позначається на здоров'ї тварини і може призводити до появи незворотних процесів, таких як виникнення пухлин, ендометрії.

Для того, щоб подбати про здоров'я кішки в майбутньому, стерилізація просто потрібна. Власникам свійської тварини варто прийняти важливе рішення: стерилізувати кішку або ж дозволити їй стати мамою для своїх кошенят. Якщо ви не хочете розводити тварин, варто вдатися до стерилізації, щоб життя кішки було щасливим і здоровим.

Як проводитися стерилізація?

Нині існує кілька способів проведення цієї операції. Хірургічне втручання – найнадійніший метод стерилізації. Серед видів хірургічних втручань виділяють: видалення матки, яєчників та перев'язка маткових труб. Щоб запобігти наступу тічки, найкраще у кішки видалити матку та яєчники. Якщо видалити лише матку, то за наявності яєчників підвищується ризик появи кісти, пухлин молочних залоз, онкології. Коли залишають матку, видаляючи лише яєчники, виникає високий ризик утворення пухлинних новоутворень.

Перев'язка труб – болісне рішення для кішки. Тварина не зможе завагітніти та народити кошенят, але біологічні процеси в організмі збережуться. Вона відчуватиме біль, що позначиться на її поведінці. Крім того, ризики виникнення патологій дуже великі.

Відновлення після операції

Щоб відновлення після хірургічного втручання пройшло якнайлегше, необхідно розуміти, як змінюються потреби тварини. Енергетичні потреби помітно знижуються і раціон слід урізати на чверть норми. Корм для стерилізованої кішки буде потрібний інший, з низьким вмістом солей. Помічено, що після стерилізації кішки стають лінивішими: менше грають, бігають і стрибають. Якщо не змінити режим харчування та кількість порцій, це призведе до ожиріння вашого вихованця.

Наявність тварини у будинку – це завжди велика відповідальність. Важливо не тільки вчасно провести стерилізацію, а й доглядати своїм вихованцем. Вчасно проводити терапію з висновку глистів, робити профілактику від бліх, вичісувати вовну та стригти нігті. Слідкуйте за здоров'ям тварини, щоб не допустити розвитку будь-яких захворювань, а бути господарями грайливого вихованця.