Склад сухого корму для собак

Безперечна зручність використання сухого корму приваблює багатьох власників собак. У вдумливих господарів відразу постає питання: це продукт постійного вживання чи його можна давати періодично? Щоб відповісти на таке питання, слід розібратися, із чого складається готова їжа для свійських тварин.
Склад сухого корму для собак

 

Склад сухого корму

Відразу відкинемо дешеві пропозиції, де кількість м'яса може досягати 5%, а основної смакової привабливості нечесні виробники домагаються запровадженням ароматизаторів та барвників.

  • Раціон у пакетах від відомих компаній повністю відповідає потребам вихованця, який міг би жити на волі. Тому основну частину становить м'ясо (у супер-преміум продуктах воно сягає 70-75%). Табу на жили, шкури, хрящі, внутрішні органи, наявність яких вуалюють словосполученням "м'ясопродукти", "гідролізат білків". Виробник, який експортує свою продукцію, завжди вказує, що за вид білка використано і як він був оброблений (дегідратація, пропарювання, сублімація). Вигляд обробки сирої сировини обраний таким чином, щоб збільшити термін придатності та зберегти більшу частину поживних речовин.
  • Вуглеводи. Картопля, овес, коричневий рис, ячмінь, просо добре сприймаються собачим організмом. Соя, кукурудза, пшениця, пластівці краще виключити.
  • Лососева та лляна олії є найбільш переважними, а рапсова та пальмова – неприпустимі.
  • Овочі є грубою клітковиною, яка формує легку перистальтику. Гарбуз, морква, насіння соняшника, трохи бобових полегшать травлення.
  • Фрукти, ягоди. Яблука, журавлина, смородина у сушеному вигляді створюють запас вітамінів і частково виконують функції клітковини.
  • Пре-і пробіотики. Їхнє завдання – поселити в кишечнику корисну мікрофлору та забезпечити її постійний розвиток.
  • Вітаміни, мінерали створюють важливе доповнення до основних інгредієнтів.
  • Дегідрати. Під час термічної підготовки свіжого м'яса утворюється багато рідини. Якщо її випарювати, продукт втратить свою харчову цінність. Для цього тваринний білок висушують і перемелюють, щоб вийшло борошно. Після цього змішують із іншими складовими. Печінку, наприклад, піддають шоковому заморожуванню, а висушують у вакуумних установках, щоб зберегти таурин та інші необхідні компоненти.
  • Консерванти. Заборонено використовувати хімічні речовини. «Законсервувати» вихідні характеристики корму для собак допомагають вітамін С, Е. Для стабілізації складу та формування кольору вводять розмарин, куркуму. Такі компоненти зустрічаються у продукції Morando, їх додають після короткочасної термообробки білка.
  • Додаткові компоненти. Для літніх собак потрібно хондроїтин для підтримки кісток, цеоліт для позбавлення від токсинів, що накопичилися. Мідь, вітаміни F, H допомагають уникнути рясного випадання вовни. Тим породам, які мало рухаються, рекомендується варіант зі зниженою енергетичною складовою.

Купувати сухий корм краще в упаковці, яку ще не відкривали. Якщо брати з відкритого мішка у зоомагазині, ви ризикуєте отримати запилений продукт із підвищеною вологістю. А якщо він розпакований таким чином, що стоїть повністю відкритим, то можете бути впевнені у марності корму з погляду цінних компонентів.

Як виготовляють сухий корм для собак

Кожен виробник має свої технологічні лінії, в яких є додаткові опції, які не підлягають розголошенню. Загальна схема така.

  1. Залежно від виду вихідні компоненти миють, висушують, подрібнюють, змішують.
  2. Напівфабрикат проходить швидкісну термообробку за температури 95-140⁰С.
  3. Суміш надходить у бункер екструдера і через сопла видавлюється назовні.
  4. Стрічки нарізають на подушечки. За наявності ґрат з певною формою отворів можливий вихід гранульованих виробів.
  5. Додають вітаміни, жири, таурин, що розпорошуються.
  6. Після нетривалого природного сушіння корм фасують у великі мішки чи маленькі упаковки.

Прочитають цю статтю ті, кого хвилює питання, де можна швидко та недорого замовити сухий корм для собак в Україні. У нашій компанії ви знайдете якісні продукти для собак будь-якого віку та породи.