Склад сухого корму
Відразу відкинемо дешеві пропозиції, де кількість м'яса може досягати 5%, а основної смакової привабливості нечесні виробники домагаються запровадженням ароматизаторів та барвників.
- Раціон у пакетах від відомих компаній повністю відповідає потребам вихованця, який міг би жити на волі. Тому основну частину становить м'ясо (у супер-преміум продуктах воно сягає 70-75%). Табу на жили, шкури, хрящі, внутрішні органи, наявність яких вуалюють словосполученням "м'ясопродукти", "гідролізат білків". Виробник, який експортує свою продукцію, завжди вказує, що за вид білка використано і як він був оброблений (дегідратація, пропарювання, сублімація). Вигляд обробки сирої сировини обраний таким чином, щоб збільшити термін придатності та зберегти більшу частину поживних речовин.
- Вуглеводи. Картопля, овес, коричневий рис, ячмінь, просо добре сприймаються собачим організмом. Соя, кукурудза, пшениця, пластівці краще виключити.
- Лососева та лляна олії є найбільш переважними, а рапсова та пальмова – неприпустимі.
- Овочі є грубою клітковиною, яка формує легку перистальтику. Гарбуз, морква, насіння соняшника, трохи бобових полегшать травлення.
- Фрукти, ягоди. Яблука, журавлина, смородина у сушеному вигляді створюють запас вітамінів і частково виконують функції клітковини.
- Пре-і пробіотики. Їхнє завдання – поселити в кишечнику корисну мікрофлору та забезпечити її постійний розвиток.
- Вітаміни, мінерали створюють важливе доповнення до основних інгредієнтів.
- Дегідрати. Під час термічної підготовки свіжого м'яса утворюється багато рідини. Якщо її випарювати, продукт втратить свою харчову цінність. Для цього тваринний білок висушують і перемелюють, щоб вийшло борошно. Після цього змішують із іншими складовими. Печінку, наприклад, піддають шоковому заморожуванню, а висушують у вакуумних установках, щоб зберегти таурин та інші необхідні компоненти.
- Консерванти. Заборонено використовувати хімічні речовини. «Законсервувати» вихідні характеристики корму для собак допомагають вітамін С, Е. Для стабілізації складу та формування кольору вводять розмарин, куркуму. Такі компоненти зустрічаються у продукції Morando, їх додають після короткочасної термообробки білка.
- Додаткові компоненти. Для літніх собак потрібно хондроїтин для підтримки кісток, цеоліт для позбавлення від токсинів, що накопичилися. Мідь, вітаміни F, H допомагають уникнути рясного випадання вовни. Тим породам, які мало рухаються, рекомендується варіант зі зниженою енергетичною складовою.
Купувати сухий корм краще в упаковці, яку ще не відкривали. Якщо брати з відкритого мішка у зоомагазині, ви ризикуєте отримати запилений продукт із підвищеною вологістю. А якщо він розпакований таким чином, що стоїть повністю відкритим, то можете бути впевнені у марності корму з погляду цінних компонентів.
Як виготовляють сухий корм для собак
Кожен виробник має свої технологічні лінії, в яких є додаткові опції, які не підлягають розголошенню. Загальна схема така.
- Залежно від виду вихідні компоненти миють, висушують, подрібнюють, змішують.
- Напівфабрикат проходить швидкісну термообробку за температури 95-140⁰С.
- Суміш надходить у бункер екструдера і через сопла видавлюється назовні.
- Стрічки нарізають на подушечки. За наявності ґрат з певною формою отворів можливий вихід гранульованих виробів.
- Додають вітаміни, жири, таурин, що розпорошуються.
- Після нетривалого природного сушіння корм фасують у великі мішки чи маленькі упаковки.
Прочитають цю статтю ті, кого хвилює питання, де можна швидко та недорого замовити сухий корм для собак в Україні. У нашій компанії ви знайдете якісні продукти для собак будь-якого віку та породи.