Правильно вибираємо корм для собак серед сухих та вологих варіантів.

Однією з причин нестачі необхідних компонентів в організмі собаки є незбалансоване харчування. Вам здається, що даєте псові те саме м'ясо, що й собі.
Правильно вибираємо корм для собак серед сухих та вологих варіантів.

 Не шкодуєте круп, вводите в раціон овочі – а молодий вихованець часто лежить, не виявляє інтересу до рухливих ігор, втрачає багато вовни та має проблеми із травленням. Якщо ветеринар не знаходить конкретного захворювання, отже, організм відчуває гостру нестачу корисних речовин.

Як вибрати корм для собаки

Крім брендів, розміру упаковок, смакових уподобань є ще ряд особливостей, які треба знати до того, як ви вирішили купити корм для собаки.

Собаці, що подорослішала, не підходить їжа для цуценя. Маленький організм активно росте, витрачає значну кількість енергії, тому його раціон є калорійнішим. Для собаки «у віці» з уповільненим метаболізмом, зниженим імунітетом і потребою в елементах захисту кісток також потрібен спеціальний корм.

Вид породи та спосіб життя теж треба враховувати. Бульдог завжди їсть більше, ніж мопс, а бассет-хаунд рухається значно менше ніж хаски. Недокорм викличе регулярний голод, а переїдання трансформується на проблему з надмірною вагою.

Готова їжа від виробника вибирається на тривалий час. Щоб врахувати смакові уподобання домашнього друга, придбайте кілька маленьких упаковок з різним типом білка.

Якщо у вас одночасно живуть коти та собаки, стежте за тим, щоб вони не крали їжу з чужих мисок. Склади кормів для котів і псів відрізняються і можуть нашкодити іншому вихованцю.

Відмінності між сухим та вологим кормом для собак

До вологої продукції відносяться корми у вигляді паштетів та м'ясної (рибної) їжі з підливою. Консерви дуже ароматно пахнуть, тому навіть привереди швидше поспішають на кухню, почувши звук пачки, що відкривається. Такий корм з'їдається без залишку.

Переваги вологого раціону

 1. невеликі пачки, розраховані на 1-2-разове годування;
 2. корм розрахований на безпроблемне перетравлення;
 3. якщо правильно підібрати, то не викликає харчового дискомфорту;
 4. підходить для собак, які мало п'ють води за добу;
 5. якщо тварина захворіла, у такий корм дуже легко підмішати ліки.

Певними незручностями вважаються: менша поживна цінність рахунок незначного зниження вмісту білка, небажання надалі харчуватися сухим кормом і збільшені витрати придбання дорожчого продукту.

Переваги сухого раціону:

 • корм, який випав із посудини, не залишає на підлозі жирних плям;
 • недоїдена порція лежить у мисці до наступного разу;
 • ретельне пережовування їжі замість швидкого ковтання ароматних, вологих шматочків;
 • якщо раптом зникла електрика, вам не треба думати про підігрів собачої їжі, що зберігається в холодильнику;
 • корм зручний у поїздках, при заміському відпочинку;
 • можна вибрати невелику пачку або велику упаковку;
 • термін зберігання при вже відкритому пакеті до півроку. Важливо щоразу щільно упаковувати отвір для висипання;
 • доступна вартість товару.

До недоліків відноситься менш привабливий аромат, післяопераційне відновлення (краще тимчасово перейти на раціон з легким пережовуванням), слабкі зуби у похилому віці.

Вигоди при купівлі готових кормів

Який би ви корм TM MORANDO для собак не вибрали, у ньому буде збалансований склад, що забезпечує всі потреби тварини у повноцінному харчуванні, необхідному зростанні, фізичному потенціалі.

Вибираючи відповідального виробника, який гарантує високу якість собачого харчування, ви можете не перейматися станом здоров'я свого вихованця. У разі тимчасових проблем або хронічних захворювань у домашніх тварин звертайтеся до ветеринара, який порекомендує їжу від якісного виробника. Можна чергувати сухий і вологий корм одного бренду.

Орієнтуйтеся на фінансові можливості, враховуйте кількість домашніх вихованців у сім'ї. Якщо ви заводчик, то напевно знаєте, що не можна економити на кормі. На вигляд цуценят покупці відразу зрозуміють, як про малюків дбали.

Тим, хто нещодавно став власником собаки, рекомендуємо пропускати повз вуха гучну рекламу. Виробники з гарною репутацією не потребують промоції своєї продукції. Їхні сухі, вологі корми для собак відсутні в мас-маркетах, а придбати їх можна у брендових спеціальних магазинах, ветеринарних аптеках.