Особливості годування цуценят

Цуценята, яким 3 тижні і старше, можуть переходити на самостійне харчування. Яким воно має бути? Скільки разів давати їжу на добу? Що можна і що не можна їм у цей період? На ці питання надамо відповіді від профільних спеціалістів.
Особливості годування цуценят

 

Щоб собака виріс сильної та повної енергії, він повинен повноцінно та своєчасно харчуватися. Місячне цуценя потрібно годувати до 6 разів на добу. З 2 по 4 місяці їжа дається кожні шість годин. Коли малюк досяг 5-місячного віку, перекладайте його на 3-разову їжу. Добова норма поділяється на порції, що відповідають віку цуценя.

Поділ по породах

Розмір порції визначають характеристики дорослого собаки. Цілком зрозуміло, що щеня бульдога або ньюфаундленда знадобиться їжі більше, ніж чау-чау. Мініатюрні породи у дорослому стані досягають ваги 4-5 кг, до великих відносяться собаки вагою 25-45 кг.

Дрібні пси мають маленькі зуби, тому готова їжа має невеликий розмір часток. Середні собаки досить активні на прогулянках (є винятки), тому для них важлива калорійність їжі. Гігантські породи ростуть довше, пересуваються повільніше, у зв'язку з чим витрачають енергії менше за середніх побратимів.

Смакові переваги

Корми бувають на м'ясній, рибній основі з птахів, з добавкою овочів, зернових або вузькоспеціального призначення (для собак з алергією, для тих, хто не переносить курку тощо). Перший корм бажано придбати після консультації із ветеринаром. Якщо забираєте малюка у заводчика, залишайте його на тому кормі, що й був. Це знизить рівень стресу під час переїзду на нове місце.

Активно зростаючому організму у віці до 5-ти місяців потрібно вдвічі більше корми, ніж дорослому псу. Потім добовий раціон зменшується. Щоб щеня не залишалося голодним, орієнтуйтеся за інструкцією, створеною для кожного типу корму.

Малюкам потрібно давати нову їжу маленькими порціями, щоб вони могли добре розкуштувати смак, а організм впорався з іншим продуктом. Хоч це й не коти, але декому подобається їжа з рибним ароматом.

Розмір порції

Якщо у вас кілька собак різних порід, дотримуйтесь розміру порції, що відповідає породі та віку.

Велике щеня, яке недоотримало їжі в порівнянні зі своїм дрібним другом, змушене голодувати. Кістки недоотримуватимуть фосфору і кальцію, а м'язи розвиватимуться мляво.

Дрібний улюбленець в порівнянні з більшим другом з'їсть все до останньої крихти, якщо у нього чудовий апетит. У результаті він отримає живіт, що роздувся від їжі, і складніше травлення.

Цуценятам, вага яких у дорослому віці не перевищить 15 кг, достатньо 200-300 г сухого корму на добу. Середнячка, що досягає в майбутньому 20-35 кг, на день видавайте 300-400 г їжі. Денна порція великих порід (понад 35 кг на однорічному віці) сягає 500-600 р.

Склад корму для цуценят

Як не помилитися та купити хороший, корисний, збалансований корм для цуценя?

У кормі, складеному розробниками-ветеринарами міститься близько 50 інгредієнтів. Вони є необхідними елементами для кісток, шкіри, вовни, органів зору, чудово продукують енергію та створюють гарний настрій у вихованців.

  1. Вибирайте виробника. Орієнтуйтесь на гучні бренди, які мають гідний ціновий формат. Такі компанії дорожать своїм ім'ям і виготовлятимуть корми з дешевих складових, додаватиме небезпечні хімічні компоненти для продовження терміну використання. Наприклад, італійська продукція Morando високо цінується покупцями різних країн. А у нашому магазині вона має ще й доступні ціни.
  2. Білкова частина становить 2/3. Вона не повинна містити субпродуктів, курячого жиру, кісткового борошна. При перетравленні білки розщеплюються на амінокислоти, лише потім переходять у форму, що засвоюється. Їх недолік призводить до млявості пса, зниження імунітету та погіршення вироблення червоних кров'яних тілець.
  3. Жир має бути яловичим. Він є джерелом Омега-3, що допомагає організму приймати жиророзчинні вітаміни.
  4. Вуглеводи та клітковина покращують травну функцію, у невеликій кількості контролюють рівень цукру в крові, є додатковим джерелом енергії.
  5. Мікронутрієнти. Беруть участь в обмінних процесах, стимулюють зростання та розвиток цуценя. Бажано, щоб вони були тваринного походження.
  6. Соя, пшеничний глютен, кукурудза викликають погану переносимість. Від них краще відмовитись, якщо бачите такі компоненти в кормах.

При покупці має значення суміш корму. Сухий зручний у зберіганні, допомагає прибрати з зубів наліт, що з'являється, витрачається економніше. Вологий раціон краще «закриває» потребу у воді, легше з'їдається, але його не можна довго тримати у відкритому вигляді. За вартістю харчування цуценя паштетами обійдеться дорожче.

Збалансоване харчування MioCane стане хорошим стартом для собаки, починаючи з віку цуценя.