Тому, знаходиться ваша улюблениця на стадії вагітності або вже відтворила на світ кошенят їй потрібно регулярне, повноцінне харчування. Дізнайтесь, що рекомендує для домашньої тварини італійський виробник MORANDO.
Особливості харчування під час виношування
Якщо ваша дівчинка раніше їла готові корми, то щоб уникнути стресу для її організму, переведіть тварину на готову їжу для вагітних тієї ж марки.
- Термін виношування становить близько 9 тижнів. Перші півмісяця апетит вихованки зростає, переведіть її на 4-разове харчування. Загальна добова порція має на 15% перевищувати нормальний раціон.
- З 3-го по 7-й тиждень знову збільште споживання їжі, відсотків на 30-40. Частота заповнення миски – 4 рази на день. На 8-9-му тижні одноразовий раціон слід зменшувати, адже кошенята ростуть і здавлюють мамині органи. У цей час кішка підходить до миски до 6 разів на день.
Ближче до дати окоту у домашньої улюблениці апетит зменшується, а потім зовсім зникає. Кішка починає усамітнюватися, шукати місце для дозволу від пологів.
Їжа при лактаційному періоді
Маленькі грудочки не відходять від мами. Поїли-поспали – і цей процес триває цілодобово.
- Перший-другий день після окоту котяча мама відновлюється.
- Потім у неї з'являється величезний апетит, адже її організму потрібно добре мати своє потомство. У порівнянні зі звичайним станом, кішка їсть у 2 рази більше. Порції робіть звичайні, щоб мати могла регулярно під'їдати
- 3-тижневі пухнастики настільки багато п'ють молока, що кішка починає різко втрачати свою вагу. У цей час їй слід посилено харчуватися та пити воду у великих кількостях. В іншому випадку малюки виростуть кволими і худими.
- Найкращим складом промислової їжі є корм для кошенят. У ньому вже зібрані всі необхідні компоненти, тому все це перетворюється на материнське молоко. Ветеринари радять поступово переводити вагітну тварину на корм для кошенят за півмісяця до появи.
Через 1,5-2 місяці після окота молоко у мами закінчується. Тоді треба поступово повертати її до колишнього харчування, а кошенят переводити на самостійне поїдання корму.
Які вимоги пред'являються до виготовлення кормів для вагітних і кішок, що годують.
У ці періоди важливим є склад раціону.
- Білок. М'ясо чи риба, частка яких у кількості інгредієнтів становить 50-60%. Білок є будівельним матеріалом для м'язів, що запускає в дію процеси утворення клітин. Недолік призводить до появи шлунково-кишкових проблем, зниження імунітету
- Жири відповідають за появу енергії, сприяють сприйняттю організмом вітамінів А, К, Е, D, продукують появу важливих поліненасичених кислот. Коли їх мало, кішка не може завагітніти, змінюється стан вовни та шкіри.
- Вуглеводи. Основне завдання – робити тварину рухливою, грайливою. Складаються з простих та складних молекул, можуть частково переходити до жирових субстанцій.
- Клітковина. Буває різних типів. Ферментована частина підживлює корисні бактерії в шлунково-кишковому тракті, груба покращує процеси розщеплення їжі, розчинна обволікає перероблену в шлунку їжу, щоб уникнути пошкодження кишківника.
- Мінерали. Фосфор і кальцій збільшені в спецкормах, щоб елементів вистачало і мами, що втомилася, і молодому поколінню. Цинк сприяє появі густої вовни. Магній позитивно діє на серцеву діяльність. Мідь покращує стрибучість у малюків.
Чиста вода є обов'язковим щоденним компонентом харчування, Кішка не питиме зайве, але їй потрібен рідкий компонент для формування потрібної густоти молока та поповнення власних резервів в організмі.
Хто відповідає за якість
Відомі світові виробники випускають сухі та вологі корми, застосовуючи щадний метод термічного заощадження складових. Обробка при невисокій температурі та миттєве охолодження сприяють заощадженню та консервації корисних речовин у кожній лінійці продукції.
Що вибрати: крокети, паштети чи шматочки у соусі – вирішувати вам. У компанії MORANDO кожен тип продукції випускається з усіх технологічних умов.