Чим годувати кішок: сухим чи вологим кормом

Якщо це повноцінні корми, різниці немає, що саме купувати. Частина вологих кормів випускається як частування. Вивчайте список інгредієнтів, щоб не помилитись. Якщо ви не можете розібратися, то уточнюйте призначення корму у продавця.
Чим годувати кішок: сухим чи вологим кормом

Не ведіться на рекламу

Основне правило в організації харчування домашніх тварин полягає у відмові від дешевого, розрекламованого корму класу «економ». Регулярне його споживання поступово виводить із ладу всі життєві функції котячого організму. Пояснюється це просто: наявність барвників, речовин, що викликають звикання, сильних хімічних ароматизаторів, низький вміст м'яса у вигляді хрящів, плівок, пір'я походження (до 10%) призводить до ураження органів шлунково-кишкового тракту та шкірних покривів. Якщо взяли в будинок милу тварину, дбайте про неї повноцінно.

Що краще купити: сухий корм чи вологий

Немає жодної рекомендації від фахівців. Давайте подивимося, які параметри потрібно звертати увагу.

Тривалість зберігання відкритої упаковки та знаходження котячої їжі в мисці
Для сухого корму немає обмежень. Він здатний без шкоди тваринного організму пролежати в мисці кілька годин. У пакеті їжа зберігає якість до 2-х місяців. Ті господарі, які повертаються додому не раніше вечора, завжди вибирають для своїх мурлик крокети. А на ніч можна побалувати ароматними шматочками у желе.

Вологий корм хороший у перші 20 хвилин після потрапляння в миску. Потім він покривається плівкою і починає підсихати. Затверділі шматочки складно облизувати, та й аромат губиться. У відкритих консервах продукт зберігається у холодильнику до 24 годин. При наступному годуванні його потрібно трохи розігрівати.

  • Збалансованість складу

Якщо це повноцінні корми, різниці немає, що саме купувати. Частина вологих кормів випускається як частування. Вивчайте список інгредієнтів, щоб не помилитись. Якщо ви не можете розібратися, то уточнюйте призначення корму у продавця.

  • Наявність вологи

У сухому кормі її кількість сягає 10% загального складу компонентів. Тому котяча ємність зі свіжою водою завжди має стояти поряд із кормом.

Волога консистенція досягається введенням збільшеної кількості рідини. Такого корму тварина з'їдає більше, але вона краще пережовується і легше перетравлюється.

  • Користь для зубів

Кішки – не собаки, їм окремо жувальні кісточки не купують. Вважається, що підсушені крокети підвищують міцність зубів. Щодо того, що тверда їжа очищає емаль – це домисли. За час, поки кіт розгризає їжу, гранули не встигають надати на зуби потрібного механічного впливу.

  • Вартість покупки

За в'язку консистенцію платіть більше, ніж за сухі аналоги. Якщо ви годували свійську тварину тільки сухим видом корму, а тепер хочете «розбавити» раціон вологою субстанцією, купуйте продукцію від одного виробника.

Розрізняйте класи продукції

  • Економ-версія: радість для гаманця, лихо для здоров'я.
  • Преміум: покращений склад, який можна давати тварині.
  • Супер-преміум: враховує всі потреби організму.

Спеціальні рекомендації в харчуванні від MORANDO

Для котів-алергіків, майбутніх мам, які годують потомство, кастрованих (стерилізованих) вихованців потрібні спеціальні корми. І тут немає різниці, яка консистенція корму. Хіба що суха їжа старими кішками довше пережовуватиметься.

Малюкам віком 2-3 місяці бажано давати м'які шматочки в желе, паштети. Підростаючим, активним стрибунам краще давати сухий корм, що задовольняє потребу в зміцненні зубів.

На підставі поданих рекомендацій робіть власні висновки щодо того, чим годуватимете ваших котиків. Якщо захочете змінити склад сухого (вологого) продукту, робіть це поступово, додаючи до колишнього раціону 20% нового корму.