Сухий корм чи «натуралка»

Бажаючи мати вдома чотирилапого вихованця, вам доведеться вирішити, як його годувати: їжею «з людського столу» (тим, що самі їсте, готувати окремо для кота собаки) або купувати готові корми (сухі, вологі). Кожен метод має певні переваги, а й недоліки. Розбираємо докладно.
Сухий корм чи «натуралка»

 

Корм, що готується самостійно

Покажемо, як видимі «плюси» одразу переходять у «мінуси».

Що може вважатися перевагою

 • Ви самі купуєте те, що вважаєте за потрібне. Сьогодні - риба, завтра - м'ясо, післязавтра - курка. Або годуйте інакше, за розміром коштів, які можете витратити.
 • Діліться їжею зі свого столу – і готувати вкотре не треба.
 • Якщо немає м'яса, можна дати кісточку погризти.
 • Якщо нема чого дати, а тварина голодна, то нехай погризе вафельку чи печиво. А діти їдять, що в цьому поганого?

Що стосується недоліків

 1. М'ясо, рибу, птицю для тварини потрібно готувати правильно: ніяких приправ та смаженого, супів та підлив. Купувати потрібно лише свіжий білковий продукт. Де гарантія, що він не лежить кілька днів у холодильнику продавця?
 2. Сьогодні ваш собака отримав достатню дозу білка, а завтра його можуть не дати, якщо не вистачить грошей часу щось купити.
 3. Щоб їжа була свіжою, доведеться виділяти час на приготування їжі.
 4. Кісточка гризеться лише для зміцнення зубів, там немає нічого поживного собаки.
 5. Як і людині, вихованцю потрібна певна кількість мінералів мікроелементів, вітамінів. Як цього досягти, якщо складати раціон своїми руками? Орієнтуватися за таблицями та зважувати кожен інгредієнт раціону? Незручно, та й помилково вийде.
 6. Підгодовування солодкою випічкою, морозивом, десертом виявиться шкідливим.

Покупний корм у сухому вигляді, вологій консистенції

Тим, хто вважає, що це дорого і невідомо, на що гроші витрачаєш, радимо уважно прочитати інформацію нижче.

Що може вважатися перевагою

 1. Ви купуєте готовий продукт, який потрібно лише відкрити і нагодувати вихованця. Лише кілька хвилин знадобиться на підготовку їжі.
 2. Зважування компонентів та готової їжі не знадобиться. На кожній пачці написано скільки потрібно насипати корми, яку частину паштету використовувати для разового годування.
 3. Кожна ложка приготовленої на фабриці їжі містить оптимальну кількість корисних складників. Купувати окремо вітаміни не потрібно.
 4. З'являється можливість вибрати певний вид білка, який найбільше подобається вашому вихованцю. У кормі міститься яловичина, ягня, індичка, курка, кролик, лосось. А якщо у хвостатого члена сім'ї алергія можна підібрати безпечні аналоги.
 5. Під особливі життєві періоди (тварина після операції, що виношує або годує потомство, перебуває у похилому віці) також є спеціальні корми.

Що стосується недоліків

 • Вам доведеться витрачати гроші на купівлю кормів. Але не можна орієнтуватися на дешеві варіанти, адже вони виготовлені без дотримання технологічних умов та збалансованості їжі. Орієнтуйтеся на категорії «преміум», «супер-преміум» та «холістик», в яких використовується перероблене м'ясо добової давності забою.
 • Переходячи на готове харчування для кішки/собаки, ви можете не відразу підібрати відповідний продукт, якщо не знаєте переваги тварини. Тоді краще купити корм у маленькій упаковці. Після того, як визначитеся, беріть більшими порціями.

Що може вважатися перевагою

 1. Вибираючи сухий корм, ви можете залишити його в мисці на кілька годин, якщо вихованець швидко наситився. Свіжу їжу потрібно відразу прибирати, щоб уникнути прокисання та появи мікробів.
 2. Корм зручний у дорозі. Візьміть миску, пакет із готовою їжею – і ваше веселе диво нагодоване.
 3. На відміну від їжі з холодильника, яку ви приготували на 2 рази і зберігаєте від псування, крокети чи вологий аналог мають вищу температуру. Якщо вимкнули світло, вам нема де розігріти кашу з м'ясом для вихованця. Готовий корм завжди під рукою і він одразу може бути використаний.

Застереження для любителів підгодовувати

Кожен господар чотирилапого улюбленця вважає, що він точно знає, який раціон харчування має бути. Але є важливі моменти, які не можна забувати.

 • Купуйте смачні в готовому вигляді - там немає шкідливих компонентів.
 • Не змішайте їжу від виробника із сирим м'ясом, рибою, кашами. У сирих видах білка можливо скупчення бактерій. Різна кислотність продуктів створить дискомфорт у ШКТ собаки чи кішки.
 • Комбіноване харчування виконується окремо. Один раз ви даєте готовий корм, а в інший – їжу власного приготування. Такий варіант підійде прискіпливим до їжі тваринам.

Категорично забороняється давати вихованцю шоколад, піцу, коров'яче або козяче молоко, оселедець, виноград. Кістки допустимо давати лише молодим собакам із міцними зубами. У вільному доступі та кількості має бути приготовлена свіжа вода.

Помилково складений раціон – шлях до багатьох захворювань.